• 1
Text Size

راهکار ارتباطات یکپارچه

تکنولوژی از زمان اینترنت به سرعت در حال پیشرفت است و فرم های جدید ارتباطی ، اشتراک گذاری ایده ها و اطلاعات را ممکن ساخته است و دنیای تجارت را وارد دهه دیجیتالی جدید کرده است. سازمانها و بنگاههای اقتصادی روش هایی را جستجو میکنند که محیط های ارتباطی را در یک سیستم مجازی برقرار کند. UC یا Unified Communication تمام سیستم های ارتباطی را یکپارچه می سازد. تکنولوژی UC دادههای صوتی ، تصویری و متنی را فشرده کرده و در طول خطوط داده سیگنال که امروزه برای ارتباط اینترنت و اینترانت استفاده می شود انتقال می دهد. در هر شبکه داده دیجیتالی اینترنت و اینترانت مقدار زیادی از پهنای باند استفاده نمی شود.با استفاده از UC این پهنای باند راکد را مورد استفاده قرار داده و از آن برای انتقال داده صوتی همراه با داده های دیجیتالی استفاده می کند.

 برخی از مزایای استفاده از Unified Communication:

کاهش هزینه ارتباطی:

بدون شک مهمترین مزیتی که می توان برای سیستم های Uc در نظر گرفت کاهش هزینه های مخابراتی می باشد.بعنوان مثال هزینه مخابراتی دو محلی که با استفاده از سیستم Unified Communication تجهیز گردیده اند ،برای برقرای تماس با هم از بین خواهد رفت و برای برقراری ارتباط تصویری ،صوتی و متنی بدون هیچگونه هزینه مخابراتی امکان پذیر میباشد.همچنین از آنجایی که شماره ها به Communicator ها اختصاص داده می شوند در صورت تغییر محل کاربر هزینه های جابجایی یا انتقال شماره از بین خواهد رفت که این Communicatorها می توانند به صورت نرم افزاری یا سخت افزاری پیاده سازی گردد که در صورت پیاده سازی به صورت نرم افزاری هم از لحاظ هزینه صرفه جویی صورت می گیرد و هم امکانات بیشتری در اختیار کاربر قرار داده میشود.

کاهش هزینه های خرید تجهیزات:
با توجه به این که سیستم Unified Communication از همان بستر فیزیکی شبکه دیتا جهت انتقال اطلاعات استفاده می نماید، نیاز به ایجاد بستر مجزای مخابراتی برای استفاده کنندگان از تکنولوژی از بین می رود.از طرفی با توجه به امکانات متععدی که این تکنولوژی در اختیار استفاده کنندگان خود قرار می دهد نیاز به خرید بسیاری از تجهیزات از جمله فکس، سیستم های گزارش گیری از مکالمات و حتی سیستم Voip Conference و غیره از بین می رود.


کاهش هزینه های نگهداری:
با توجه به یکپارچگی بسترهای مخابراتی و دیتا ، هزینه های نگهداری راهکار مزبور به حد قابل توجهی کاهش می یابد.


توسعه پذیری:
این سیستم هیچگونه محدودیتی در تعداد کاربر ندارد و بر اساس طراحی اولیه و نیازهای سازمان قابلیت افزایش تعداد کاربررا دارا می باشد.همچنین ممکن است یک سازمان در مرحله اول فقط برخی امکانات نظیر Video Conference را خواستار باشد ،مزیت توسعه پذیری این سامانه این امکان را می دهد که در صورت نیاز سازمان ف امکانات دیگر این راهکار همچون : Voice Mail ،Voip ، Fax ، و ... به آن اضافه شود.


امنیت :
این سیستم علاوه بر بکار بردن الگوریتم های کد گذاری بر روی داده ، از تکنولوژی Certificate و امضای دیجیتال نیز بهره می برد.


پشتیبانی از فناوری Virtualization:
این سیستم قابلیت استفاده از تکنولوژی Virtualization را دارا می باشد. این مزیت باعث می شود هزینه سخت افزاری به طرز چشمگیری کاهش یابد.