• 1
Text Size

تین کلاینت | Thin Client | زیرو کلاینت | Zero Client | مینی پی سی | Mini PC

پیاده سازی ایمیل سرور

پیاده سازی ایمیل سرور

ایمیل سرور اختصاصی مایکروسافت Exchange Server 

پست الکترونیک Microsoft Exchange و مایکروسافت Lync Server از محبوب ترین ابزارها در سازمان های نوین امروز و در خدمت مدیران خلاق و پیشتاز است. این ابزارهای ارتباطی نوین، هم نقش تسهیل کننده ارتباطات و هم نقل و انتقال سریع اطلاعات درون سازمانی را به عهده دارد و از آن جهت، نقل و انتقال پیام ها و اسناد و اشیاء با انواع قالب های الکترونیکی بجای سیستم های سنتی ارتباطی استفاده می شود. Microsoft Exchange Server یکی از موفق ترین محصولات Microsoft در زمینه سیستم های ارسال ایمیل Email و Microsoft Lync یا همان Skype Fore Business Server بهترین راهکار برای ارتباطات متنی و صوتی و تصویری در یک سازمان بزرگ است. 

سازمان های کوچک وابستگی کمتری جهت ارتباطات داخلی خود به پست الکترونیک دارند زیرا کارکنان در چنین محیطی در مجاورت یکدیگر کار می کنند و این در حالیست که اهمیت پست الکترونیک برای ارتباطات خارجی بدون توجه به بزرگی سازمان از نسبت یکسانی برخوردار است و این واقعیت را مطرح می کند که پست الکترونیک اکنون یک مکانیزم پر اهمیت جهت ارتباطات Business-to-Business می باشد و همه سازمان ها باید جهت تجارت و فعالیت موثر از آن استفاده نمایند.دسترسی به نامه های الکترونیکی حتی زمانی که در پشت میز کارمان نیستیم به یک مساله مهم تبدیل شده است. پست الکترونیک جای خود را هم در ارتباطات تجاری و هم شخصی باز کرده و جدا نمودن این دو از هم در بهترین شرایط دشوار و در بدترین شرایط غیر ممکن است.
به جهت فراگیر بودن این سرویس، بیشترین حملات و آسیب ها از طریق این سرویس متوجه سازمان ها و شرکت ها بوده، بطوریکه سالیانه میلیاردها ریال برای مقابله با اثرات و اختلالات ناشی از هرزنامه ها (Spam)، ویروس ها، بدافزارها (MalWare) و جاسوس افزارها (SpyWare) به اینگونه مجموعه ها تحمیل می شود. شرکت ها و سازمان های کوچک عمدتاً از شرکت های سرویس دهنده Hosting برای پست الکترونیک خود استفاده می کنند اما شرکت های متوسط و بزرگ به دلیل مسائل امنیتی و حساسیت سرویس پست الکترونیک برای آنان، ناچارند یک Mail Server اختصاصی در محل خود برپا کنند.


برخی از امکانات ایمیل سرور اختصاصی مایکروسافت Exchange Server

ارسال و دریافت ایمیل به درون سازمان و خارج از سازمان در مدت زمان کمتر

دسترسی از طریق اینترنت به اکانت ایمیل ها با استفاده از Exchange Server OWA

امکان ارسال و دریافت میل از طریق موبایل و چک کردن Email سازمانی رو تبلت 

بک آپ اتومات Backup از میل اکانت کاربران شبکه و بازیابی ایمیل های گمشده و حذف شده

اعمال محدودیت در ارسال و دریافت ایمیل توسط یک کاربر خاص و بستن برخی از Email کاربران

ذخیره Mail ها روی سرور محلی و داخل سازمان و حفاظت دایمی از داده های EXchange Mail Server

 

راهکار ارتباطات یکپارچه مایکروسافت Lync & Skype For Business Server

از راهکار مایکروسافت لینک که به Skype For Business Server تغییر نام داده می توان به عنوان راه حل مکمل محصول Microsoft Exchange نیز نام برد چرا که علاوه بر ساده سازی و تجمیع راه های ارتباطی افراد یک سازمان با یکدیگر و بیرون از سازمان، می توانید با یکپارچه شدن با سیستم میل سرور مایکروسافت سرویس های ارزش افزوده پرکاربرد دیگری نیز به آن بیفزاید.

تکنولوژی از زمان اینترنت به سرعت در حال پیشرفت است و فرم های جدید ارتباطی ، اشتراک گذاری ایده ها و اطلاعات را ممکن ساخته است و دنیای تجارت را وارد دهه دیجیتالی جدید کرده است. سازمانها و بنگاههای اقتصادی روش هایی را جستجو میکنند که محیط های ارتباطی را در یک سیستم مجازی برقرار کند. UC یا Unified Communication تمام سیستم های ارتباطی را یکپارچه می سازد. تکنولوژی UC دادههای صوتی ، تصویری و متنی را فشرده کرده و در طول خطوط داده سیگنال که امروزه برای ارتباط اینترنت و اینترانت استفاده می شود انتقال می دهد.